W dniu 20.06.2026 r. w uroczystej i pełnej wzruszeń atmosferze odbyły się obchody Jubileuszu Długoletniego Pożycia Małżeńskiego par z terenu Gminy Mniszków, którzy w 2025 r. obchodzili Złote Gody. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą w intencji Jubilatów, odprawioną w Kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Mniszkowie, celebrowaną przez: proboszcza Parafii Zajączków ks. Dariusza Sadkowskiego, proboszcza Parafii Błogie Szlacheckie ks. kan. Zenona Salę, o. Justyna z Parafii Sulejów – Podklasztorze oraz proboszcza Parafii Wójcin ks. Mirosława Sochaja.
Wydarzenie było wyjątkową okazją do uhonorowania małżonków, którzy przez wiele lat wspólnie budowali swoje rodziny, kierując się wzajemnym szacunkiem, miłością i oddaniem. Pokazali, że wspólna droga jest pięknym świadectwem tego, że trwałe wartości rodzinne mają ogromne znaczenie i pozostają fundamentem społeczeństwa.
Podczas uroczystości Jubilaci obchodzący Złote Gody zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystego aktu wręczenia medali dokonał Wójt Gminy Mniszków Pan Rafał Marszałek. Jubilatom wręczono dodatkowo upominki, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Ponadto Zarząd Województwa Łódzkiego przekazał za pośrednictwem Wójta Gminy Mniszków listy gratulacyjne wszystkim Jubilatom, będące wyrazem szacunku za budowanie wartości rodzinnych i społecznych. Podczas uroczystości gościliśmy Pana Janusza Ciesielskiego – Radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego, Pana Stanisława Przybyłę – Radnego Rady Powiatu Opoczyńskiego, Przewodniczącą Rady Gminy Mniszków – Panią Aleksandrę Wojtaszek, Sekretarza Gminy Mniszków - Panią Grażynę Wielgus oraz Skarbnika Gminy – Panią Agnieszkę Wójcik.
Jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego obchodziły następujące pary:
- Państwo Anna i Stanisław Bętkowscy
- Państwo Barbara i Jan Grzywaczowie
- Państwo Anna i Andrzej Kaczmarkowie
- Państwo Rozalia i Andrzej Natkańscy
- Państwo Stanisława i Jan Rutowiczowie
- Państwo Marianna i Włodzimierz Rybińscy
- Państwo Helena i Józef Stołkowie
- Państwo Cecylia i Franciszek Więcławscy
Tradycyjnie na uroczystość Jubileuszową zapraszamy też pary, które świętują kolejne piękne rocznice ślubu.
Diamentowe gody (60-lecie małżeństwa) obchodzili:
- Państwo Anna i Stanisław Brzezowscy
- Państwo Henryka i Hieronim Kiełtykowie
- Państwo Zofia i Franciszek Leśniewscy
- Państwo Wiesława i Henryk Pośniakowie
Wśród mieszkańców naszej Gminy Jubileusz 65 – lecia małżeństwa obchodziła 1 para:
- Państwo Krystyna i Władysław Krawczykowie
Na szczególne wyróżnienie zasługuje para z 70- letnim stażem małżeńskim obchodząca Kamienne Gody:
- Państwo Józefa i Kazimierz Jobczykowie
Spotkanie było okazją do wspólnego świętowania, rozmów i wspomnień. Nie zabrakło serdecznych życzeń zdrowia, pomyślności oraz kolejnych lat spędzonych w gronie najbliższych. Uroczystość została uświetniona występem artystycznym Pani Katarzyny Wołek. Jubilaci swoim przykładem pokazują, że trwały i szczęśliwy związek opiera się na wzajemnym wsparciu, zrozumieniu i trosce o drugiego człowieka.
Wszystkim Dostojnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy uznania za piękny przykład małżeńskiej wierności i wytrwałości. Życzymy wielu kolejnych lat w zdrowiu, radości i rodzinnej atmosferze.
PW






















