Urząd Gminy Mniszków

strona główna aktualności zdjęcia kontakt BIP
obrazek nagłówka 0
Mniszków
obrazek nagłówka 1
Biblioteka w Mniszkowie
obrazek nagłówka 2
Kościół w Błogiem Szlacheckim
obrazek nagłówka 3
obrazek nagłówka 4
obrazek nagłówka 5
Konstantynów - w oddali Błogie Rządowe
obrazek nagłówka 6
Widok z ul. Polnej w Mniszkowie
obrazek nagłówka 7
Kościół w Błogiem Szlacheckim
obrazek nagłówka 8
obrazek nagłówka 9
Rezerwat Błogie
obrazek nagłówka 10
Droga Błogie - Stoczki
obrazek nagłówka 11
Droga Błogie - Stoczki
obrazek nagłówka 12
Kościół w Błogiem Szlacheckim
obrazek nagłówka 13
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 14
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 15
Park Dworski w Mniszkowie
obrazek nagłówka 16
obrazek nagłówka 17
Park Dworski w Mniszkowie
obrazek nagłówka 18
Błogie Rządowe - dolina Radońki
obrazek nagłówka 19
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 20
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 21
Konstantynów
obrazek nagłówka 22
Droga Błogie - Stoczki
obrazek nagłówka 23
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 24
Gminna Biblioteka Publiczna w Mniszkowie
obrazek nagłówka 25
Zalew Sulejowski - Zarzęcin
obrazek nagłówka 26
obrazek nagłówka 27
Stadion LKS Mniszków
obrazek nagłówka 28
Orkiestra dęta
obrazek nagłówka 29
Jednostki OSP
baner 77
Szukaj
baner 191
baner 168
baner 81
baner 16
baner 11
baner 177

Stronę odwiedziło

16720456

gości

Liczba osób online

8
Aktualności gminy Mniszków
grafika
Powiązane galerie zdjęć
grafika
Dodano: 25-06-2019
Liczba zdjęć: 79
Wyśmienita zabawa na Ekofestynie w Prucheńsku Dużym
Dodano: 25-06-2019  |  DM  |  wyświetleń : 4869
PDF

Mieszkańcy Gminy Mniszków oraz goście bawili się w niedzielę, 16 czerwca 2019 r., na pikniku ekologicznym w Prucheńsku Dużym. Ekofestyn zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi i Rolnictwa z siedzibą w Prucheńsku Dużym. Powstało ono w 2017 roku i ma na celu działać na rzecz lokalnej społeczności, integrować ją, wspierać inicjatywy społeczne i podnosić wiedzę społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska. Imprezę otworzył i poprowadził Prezes Stowarzyszenia, Mariusz Tarnawski, który wielokrotnie tego dnia dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania imprezy. Przypomniał również, iż jej celem jest wzmocnienie kapitału społecznego, w tym podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych.

 

Na Ekofestyn licznie przybyli mieszkańcy Prucheńska i Gminy Mniszków. Wśród gości znaleźli się.: Wójt Gminy Mniszków Paweł Werłos,  Radny Powiatu Opoczyńskiego Rafał Marszałek, Przewodniczący Rady Gminy Mniszków Waldemar Nojek, Sekretarz Gminy Mniszków Beata Gwarda-Białas, Ks. Grzegorz Wrzochal, Rafał Stępień i Robert Stępień z Zakładu Ceramiki Budowlanej Owczary, przedstawiciel Stowarzyszenia Doliny Pilicy Paulina Truchan, księgowa SRWiR Ewa Kszczot-Famulska, a także radni, sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy Mniszków, dyrektorzy szkół i nauczyciele, pracownicy Biblioteki Gminnej.

 

Prezes Mariusz Tarnawski skierował podziękowania wobec Wójta Gminy Mniszków za udaną i owocną współpracę między stowarzyszeniem a władzami Gminy. Jak podkreślił, dzięki niej mieszkańcy mogą uczestniczyć w festynie i przebywać na terenie, gdzie utworzono już boiska i gdzie niebawem będą realizowane kolejne projekty – budowa miejsca sportu i rekreacji w Prucheńsku Dużym. Następnie głos zabrał Wójt Paweł Werłos, który podkreślił wagę idei ekologicznej, którą realizuje i propaguje Stowarzyszenie Rozwoju Wsi i Rolnictwa oraz życzył wszystkim udanej zabawy.

 

Program Ekofestynu był bogaty i różnorodny. Rozpoczynało go wręczenie nagród za uczestnictwo w konkursie ekologicznym. W I kategorii wiekowej (dzieci od 5 do 8 lat), gdzie zadaniem było przygotowanie prac plastycznych (pastele i inne płaskie techniki barwne), zwyciężyła Karolina Jabłońska,  II - Wiktor Błaszczyk, III miejsce zdobyła Lena Dynda, zaś wyróżnieni zostali Ignacy Pączek, Julia Famulska i Karol Kuśmierski.

 

W II kategorii wiekowej  (dzieci wieku 9-11 lat), w której zadaniem było przygotowanie pracy przestrzennej (wykonanie zabawki według własnego pomysłu z użyciem surowców wtórnych), klasyfikacja przedstawiała się następująco:

 

I miejsce Alicja Rychta

II miejsce Alan Wiórek

III miejsce Zosia Pazurek

III miejsce Wiktor Teda

 

W III kategorii wiekowej (dzieci 12-15 lat), gdzie zadaniem było wykonanie zdjęć dokumentujących działania ekologiczne we własnym domu i najbliższym otoczeniu, I miejsce zajęła Maja Kopacz, II - Martyna Piątek,  III miejsce zdobył Filip Jeleń, zaś wyróżniony został Kacper Rychta.

 

Nagrody w konkursie ekologicznym zostały ufundowane przez partnera Ekofestynu - Zakład Ceramiki Budowlanej Owczary.

 

Po wręczeniu nagród nastąpił etap artystyczny festynu. Jako pierwsi wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Błogim Rządowym. Starsi z klas VI, VII i VIII pod opieką p. Marty Czerwik przedstawili pokaz „eko mody”. Wystąpiły również dzieci młodsze - przedszkolaki i kl. IV, pod opieką p. Joanny Balcerak-Polinceusz oraz Anny Marcinkowskiej.

 

Następnie na scenie zaprezentował się zespół ludowy Jedność z Prucheńska, którego przewodniczącą jest p. Urszula Berent, zaś instruktorem p. Zygmunt Nowakowski. Kolejnym punktem programu był występ Klaudii Wentowicz . Podczas koncertu gwiazdy wieczoru, zespołu D-Bomb, uczestnicy bawili się przy największych przebojach grupy, zaś do późnych godzin wieczornych trwała zabawa taneczna przy muzyce zespołu Diwers Dance, którą dofinansował wspomniany już Zakład Ceramiki Budowlanej Owczary.

 

Oprócz atrakcji artystycznych uczestnicy Ekofestynu mogli na specjalnym stoisku uzyskać informacje na temat rządowego programu „Czyste powietrze”, których udzielał Przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Opocznie, a zarazem doradca Wojewódzkiego Funduszu Ochrony i  Środowiska p. Jan Rożenek. Wszyscy mogli spróbować festynowej grochówki, a dzieci do woli bawić się na dmuchanych zabawkach.

 

Marzena Sosnowska

PDF
DRUKUJ
baner 45
baner 146
baner 46
baner 145
baner 47
baner 147
baner 48
baner 148